امروزه مدیران موسسات و شرکتها با طراحی سایت شرکتی می توانند به طور ۲۴ ساعته و بدون داشتن محدودیت زمانی و مکانی و به عنوان یک شناسنامه اینترنتی کسب و کار شما را در عرصه بین المللی معرفی کنند . بنابراین مهمترین مسائله ایی که شرکت ها از طریق داشتن وب سایت شرکتی می توانند به آن برسند معرفی برند شرکت و موسسه ، معرفی خدمات و محصولات شرکت و پیدا کردن بازارهای هدف از طریق بازاریابی اینترنتی ، افزایش فروش و درآمد زایی بیشتر از طریق سایت است.

به طور کلی از اهداف راه اندازی وب سایت شرکتی میتوان به شرح زیر معرفی کرد:

معرفی و یا ارائه خدمات از طریق اینترنت
شرکت ها و موسسات برای معرفی نام شرکت و خدماتی که ارائه میدهند احتیاج به یک سایت مخصوص در این زمینه دارند که در بخش درباره ما میتوان شرح کاملی از این خدمات را ذکر کرد و یا با انتخاب قالب مناسب و گرافیک مرتبط با کار شرکت ها میتوان روند جذب مشتری را سهولت بخشید.

معرفی محصولات مختلف شرکت
یکی از بخشهای بسیار کاربردی که می بایست در طراحی سایت شرکتی در نظر گرفت ، بخش معرفی محصولات است که با قرار دادن آنها در طبقه بندی مناسب می توان به معرفی محصولات در سایت پرداخت.

فروش آنلاین محصولات از طریق سایت
سایت های شرکتی قابلیت فروش آنلاین محصولات شرکت را دارند. البته روند خرید آنلاین در سایت شرکتی با سایت های فروشگاهی متفاوت است و سبد خرید در این سایت ها وجود ندارد.

سهولت در روند خرید کالا و یا دریافت خدمات
معرفی محصولات و خدمات شرکت ها و موسسات باعث سهولت در روند کار و آشنا شدن با کالا و یا خدمات آنها میشود.

برند سازی واقعی نام شرکت
از طریق وب سایت های شرکتی می توان برند شرکت ها و موسسات را به خوبی در بازار کار معرفی کرد. روند برند سازی از طریق معرفی در سایت از هزینه کمتر و نتیجه بهتری نسبت به مابقی روشهای برند سازی برخوردار میباشد.

درآمد زایی از طریق دریافت تبلیغات سایت
اگرسایت شرکت روزانه ورودی زیادی داشته باشد و به طور مداوم کاربران زیادی از امکانات سایت استفاده کنند و به خاطر سئوی خوب به رتبه های بالایی در گوگل دست یابد میتوان از طریق اجاره ماهیانه جایگاه های تبلیغاتی در سایت درآمد خوبی کسب کرد.

کاهش نیروی کاری انسانی
همانطور که میدانید به خاطر روند اتوماتیک و حرفه ای سایت ها ، خیلی از کارهایی که احتیاج به نیروهای انسانی برای انجام آن وجود داشت با سرعت بالاتر و بدون هیچ نیروی انسانی انجام میپذیرد.

جلوگیری از کاغذ بازی های اداری و صرفه جویی در مصرف کاغذ
از فواید دیگر داشتن سایت شرکتی جلوگیری از روند روزمره و وقت گیر کلاسیک و قدیمی برای انجام کارهای شرکت و ارتباط با مشتریان و همکاران و حذف کاغذ بازی ها از این ارتباطات است.

برای رسیدن به اهداف بازاریابی اینترنتی در کمترین بازه ی زمانی می بایست طراحی سایت شرکتی با اصول سئو (بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو) انجام شود. با رعایت این اصول و در نظر گرفتن کلمات کلیدی ، کلمات هدف ، خدمات ارائه شده ، نوع کار ، بازار هدف میتوان جایگاه سایت را در صفحات ابتدایی موتورهای جستجوگر ثابت نگه داشته و پیشرفت قابل توجهی در میزان درآمد آن شرکت یا موسسه ایجاد خواهد شد.

توجه داشته باشید که سایتهای آماده و کپی هرگز نمی تواند سایت را در صفحه اول موتورهای جستجو مانند گوگل و لینک های ابتدایی برساند. بنابراین اولین قدم برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی ایجاد یک سایت اختصاصی و حرفه ای است که می بایست توسط شرکت طراحی سایت که از تجربه و سابقه لازم برخوردار باشد انجام پذیرد.

یکی دیگر از نکاتی که می بایست در طراحی سایت شرکتی در نظر گرفت انتخاب قالب مناسب ، گرافیک جذاب و مرتبط با کار شرکت و موسسه ها است. انتخاب رنگ مناسب و قرار گرفتن اهداف اصلی سایت در مسیر دسترسی خوب میتواند در جذب مشتری و کاربر زیاد کمک شایان ذکری کند.